10 Sportovních příběhů


Sport, zábava a zdravý životní styl.

o projektu

10 sportovních toulek s příběhem je dlouhodobý projekt, který nabízí široké spektrum volnočasových aktivit (sjezdové lyžování, běžecké lyžování, přechod na skialpech/sněžnicích s bivakem ve volné přírodě, cykloturistika, vodní turistika – kanoe, kajaky, rafty, paddleboardy, jachting, mořský kajaking, via ferrata, in-line bruslení, turistika). Projekt je určen široké veřejnosti bez rozdílu věku, pohlaví, úrovně pohybových dovedností a sportovní výkonnosti.

Řídíme se myšlenkou pierra de coubertina: „Není důležité vyhrát ale zúčastnit se.“ Nejedná se tedy o soutěž, ale o výzvu k pravidelnému pohybu, zdokonalení pohybových dovedností, naučení se a osvojení nových dovedností, seznámení se s novými trendy aktivního trávení volného času. Kromě pravidelného pohybu projekt nabízí možnost setkávání se s novými přáteli a smysluplné trávení volného času. Po vzoru starořeckého ideálu kalokagathia chceme dbát nejen na krásu těla podporováním zdravého životního stylu, ale také rozvoj ducha, proto je každá sportovní aktivita provázená přednáškou z historie nejenom českého sportu. Projekt tak bude nejenom zábavou, ale i poznáním.

další toulka za

naplánované Toulky

 • 30.1. – 1.2.2015

  Lyžování s Franzem Klammerem

  Dvoudenní lyžování a snowboarding na Lipně pro mírně pokročilé a pokročilé lyžaře a snowboardisty. Zkušení instruktoři Vám poradí a pomohou zdokonalit techniku carvového oblouku.

  Foto Více
 • 28.2. – 1.3.2015

  Toulka po stopách Matyáše Žďárského

  Dvoudenní lyžování v krušných horách pod vedením zkušených instruktorů. Akce je vhodná pro nadšence a milovníky sjezdového lyžovaní a čertovských prkýnek. Pro děti bude připraven zábavný program – hry na lyžích.

  Více
 • 28.3. – 29.3.2015

  Skialping s Janem Bucharem

  Víkendový přechod hřebenů krkonoš na skialpových lyžích a sněžnicích s možností bivaku ve volné přírodě pod vedením zkušených lektorů. Budete seznámeni se základními pravidly pohybu v horách, získate základy přežití v zimní přírodě, naučíte se jak přenocovat ve sněhu.

  Více
 • 26.4.2015

  Cyklovýlet s Janem Kohoutem

  Jednodenní mtb cykloturistický výlet na karlštejn (okolo 60 km, částečně v terénu)

 • 30.5.2015

  Toulka po stopách Alfréda Jindry

  Jednodenní sjezd řeky Sázavy po stopách Alfréda Jindry z Týnce nad Sázavou do Pikovic na kanoi nebo kajaku, pro rodiny s dětmi budou připravené rafty.

  Více
 • 27.6.2015

  Po stopách J. R. Ořovského

  Jednodenní sjezd „svatojánských proudů“ od kapličky na rovínku do Štěchovic na kánoích, raftech, kajaku nebo paddleboardu.

  Více
 • 24.7. – 26.7.2015

  Jachting, paddleboarding na Lipenské přehradě

  Třídenní kurz vodních sportů, jako je jachting, mořský kajak nebo paddleboarding, doprovázený příběhem Jana Ořovského.

 • 27.8. – 30.8.2015

  Horolezectví v Itálii

  Čtyřdenní zájezd na italské jezero Lago di Garda se sportovním lezením - Via ferrata po stopách Walera Bonattiho.

  Více
 • 27.9. – 28.9.2015

  In-line brusle & longboardy s Gustavem Bubníkem

  Víkendový pobyt v německé Mecce in-line bruslení na Lužických jezerech nebo Flemingu, kde je ten nejjemnější asfaltový povrch.

 • 24.10. – 25.10.2015

  Dobrodružství v Brdech

  Víkend s přespáním v lese v brdech, slavnostní ukončení

 • připoj
  se
  k nám!

Soutěž

Zůčastněte se alespoň 8 výletů a hrajte o tyto ceny:
1. Elektrokolo
2. Druhá cena
3. Třetí cena

Časté dotazy

Jaký je cíl projektu?
Cílem projektu je propagace zdravého životního stylu. Chceme dosáhnout toho, aby se pravidelný pohyb stal automatickou součástí každodenního života.

To je vše?
Ještě máme vedlejší cíle. Třeba šíření olympijských idejí, prevence civilizačních chorob, podpora aktivního stárnutí...

Kde bude projekt realizovaný?
Každá toulka (jednotlivá etapa projektu) se odehraje na jiném místě. Navštívíme rakouské lyžařské středisko, Krušné hory, Krkonoše. Zavítáme na Karlštejn, sjedeme řeku Sázavu, „Svatojánské proudy“. Naše sportovní toulky nás také zavedou na Lipenskou přehradu, do italských Dolomit i na Lužická jezera. Putování zakončíme v Brdech.

Komu je projekt určen?
Projekt je určen široké veřejnosti bez rozdílu věku, ať jednotlivcům nebo skupině přátel nebo rodinám s dětmi. Chceme tímto projektem oslovit co nejširší veřejnost.

Jaký je přínos projektu?
Umožní široké veřejnosti pravidelnou různorodou pohybovou aktivitu, setkávání se a poznávání nových přítel, odreagování se a aktivní trávení času s rodinou. Umožníme studentů VOŠ ČUS získat nezbytnou pracovní praxi a vylepšit tak jejich pozici na pracovním trhu.

Jak dlouho bude projekt trvat?
Projekt bude probíhat od ledna 2015 do října 2015 vždy poslední víkend v měsíci.

Jaké jsou podmínky pro účastníky?
Zájemci si mohou vybrat, kterého víkendu se zúčastní, není podmínkou zúčastnit se všech. Aktivní účastníci, tj. ti, kteří se zúčastní 8 akcí a více budou dání do slosování o hodnotné ceny (např. zájezd).

„Tvrdí se, že plavání podporuje držení těla a ladné pohyby, ale všimli jste si někdy, jak chodí kachna?“

Woody Allen

Přihláška

Něco o Vás

Pět plus pět se rovná:

Kam to bude?

Poznámky

Cena

0